Fesztiválok

Héten vetített filmek

Zenei fellépők

Filmek a TV-ben

Mesterek nyomában... Egy új világ kapujában
|
Orosháza, Városi Képtár, 2010. szeptember 3. - október 12.
„Az alkotás hatása... teremteni, a semmiből előhozni valamit” – ezt vallja K. A. J., azaz Könnyű Attila János absztrakt expresszionista festő, aki szeptember 3-án Orosházán mutatja be különleges hatású festményeit.
„Festményeimmel illusztrálom a „semmit”, az ismeretlent mutatom, mely egyszerre kelt bennünk félelmet, reményt és vágyakozást” – nyilatkozta K. A. J. az általa kifejlesztett egyedi módszerével elért hatásokról. Meditatív és absztrakt munkáin az életerő érzékeny ábrázolásával igyekszik lehetőséget nyújtani a világegyetem titkainak megértéséhez, valamint felhívja a figyelmet a folyamatosan növekvő high-tech őrületre és az ebben rejlő veszélyekre. Életművében számos intenzív hatás mellett nagy jelentőséggel bír Gerhard Richter, Jackson Pollock, Williem de Koonig, Clyfford Still, Zao Wou-ki munkássága is.
 
A kiállítás megnyitóját követően egy szuperprodukcióval folytatódik az est a Petőfi Művelődési Központban. Egy eddig ismeretlen video-képalkotás megjelenítését és egyéb látványelemekkel felépített show-műsort láthatnak az érdeklődők. Az Art of Dance címet viselő produkció szorosan kapcsolódik a kiállításhoz, amelyben a Fashion TV amerikai partijainak lemezlovasa, Candyman da Marquis és Kingkonga élő, improvizatív elemeket is tartalmazó, ütőhangszeres zenei kísérete hallható. A színpadi látványt a CKM címlaplányai teszik még egyedibbé és stílusosabbá. Az est sztárvendége, Emilio egy különleges jazz-soul koncertet ad. 
 
Új hozzászólás
Név: E-mail:
Hozzászólás:
Ismételd meg:


2012. február 8., szerda

Aranka

Romantikus téli esték Ajka, 2012. február 1 - 28.

Országok, tájak, emberek Győr, 2012. február 2 - 23.

XLIX. Természetbarát Hét (Debrecen, 2012) Debrecen, 2012. február 5 - 12.

VÉKA Filmklub Veszprém, 2012. február 8., szerda

Audiovizuális Művészeti Fesztivál 2012 Budapest, 2012. február 10 - 12.

Tagok: túl az 1 millión