Héten vetített filmek

Filmadatbázis A-Z

Mozik

English screenings

Gyerekfilmek

Lakomák a mozivásznon
|
Budapest, Örökmozgó, 2010. január 21. - december 16.
E hét csütörtökön előrehozva jelentkezik a januárban indult izgalmas és ínycsiklandó filmklub következő szeánsza. Ez alkalommal is egy filmtörténeti remekművet, egy szürreális őrületbe oltott kőkemény társadalomkritikát láthatunk.
MŰSORVÁLTOZÁS! AUGUSZTUSTÓL KEZDŐDŐEN SAJNOS A VETÍTÉSEK ÉS A FILMKLUBFOGLALKOZÁSOK ELMARADNAK!
 
A szóban forgó alkotás – mely a klubvezető, Csejk Miklós véleménye szerint talán sosem volt még annyira aktuális, mint manapság – A szabadság fantomja, Luis Bunuel klasszikusa, ami után szokás szerint beszélgetés következik múltról, jelenről, jövőről. A film cselekménye szerint „kísértet járja be Európát, a szabadság kísértete. Bunuel pedig úgy gondolja, a szabadság csak torz, perverz és nevetséges formákat ölt a történelem folyamán, illetve napjainkban. Legfeljebb fantomként van jelen...” A szabadság fantomja mellett kísérőfilmként a Lakodalom Ecseren című 1974-es, 23 perces rövid dokut nézhetik meg az érdeklődők. 
 
Habár az Őfelsége pincére voltam és A nagy zabálás nagy zabálásairól már lemaradtunk, a Bunuel-filmen kívül még olyan további lakomák várnak ránk, mint a magyar filmtörténet legszebb húslevesét felvonultató Szindbád, a nem kevésbé ínycsiklandó Veri az ördög a feleségét, a nagy sütés-főzések filmje és a szintén magyar Somlói galuska. A külföldi alkotások közül az édesszájúak a Csokoládéra, a fanyarabb ízek kedvelői a Gomolygó felhőkre, az émelyegni vágyók pedig a Megetetett társadalomra válthatnak jegyet. De lesz Bella Martha, magyar Csokoládé és A paprika feldolgozása is. 
 
Az előadások az Örökmozgóban minden alkalommal 18 órakor kezdődnek, és az eheti kivételes alkalmat leszámítva általában a hónap utolsó csütörtökén kerül rájuk sor. A film előtt bevezető, a vetítés után közös filmelemzés és baráti filmvita következik – az előadó és vitavezető a filmklub „gazdája”, Csejk Miklós. Az egyedi jegyek 800-800 forintba kerülnek (diákoknak csak 600-ba), de az utolsó öt alkalomra még váltható kedvezményes árú bérlet is, 1.900 forintért. 
 
 
Program: 
 
Március 18.: A szabadság fantomja (Le fantome de la liberté. r.: Luis Bunuel, 1974, 104 perc) + Lakodalom Ecseren (r.: Rényi Tamás, 1974, 23 perc) 
Április 29.: Szindbád (r.: Huszárik Zoltán, 1971, 90 perc) + Somlói galuska (r.: Meskó Zsolt, 2002, 20 perc) 
Május 27.: Szeress Mexikóban (Como agua para chocolate. r.: Alfonso Arau, 1992, 114 perc) + A paprika feldolgozása (5 perces rövidfilm 1943-ból) 
Június 24.: A szemközti ablak (La finestra di fronte. r.: Ferzan Özpetek, 2003, 103 perc) + Csokoládé (r.: Háros Mihály, 1961, 15 perc) 
Augusztus 26.: Csokoládé (Chocolat. r.: Lasse Hallström, 2000, 121 perc) 
Szeptember 30.: Veri az ördög a feleségét (r.: András Ferenc, 1977, 95 perc) 
Október 28.: Gomolygó felhők (Kauas pilvet karkaavat. r.: Aki Kaurismaki, 1996, 96 perc) 
November 25.: Bella Martha (r.: Sandra Nettelbeck, 2001, 102 perc) 
December 16.: Megetetett társadalom (Fast Food Nation. r.: Richard Linklater, 2006, 116 perc) 
 
 
 
(filmintezet.hu)
 
 
fürkész
2010.03.17
|
Új hozzászólás
Név: E-mail:
Hozzászólás:
Ismételd meg:


2012. február 8., szerda

Aranka
Tagok: túl az 1 millión